2138/80
Et sæt på tre kinesiske indskudsborde af sort lak, rigt dekorerede i guld og farver. Ca. 1900. H. 71. L. 43. B. 29.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag