2144/571
Larry Rivers (f. New York 1923)
“République de Guinée”. Sign. Larry Rivers '77, 28/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×57.
Undersøgt i ramme. Fugtskjolder.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag