2436/134
Kommode af guldstafferet valnød front med tre skuffer, dekoreret med listeintarsia. Udført og mærket hos Lysberg, Hansen & Therp, København. Rokoko form. 20. årh. H. 70. B. 67. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Ben med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag