2436/​134

Kommode af guldstafferet valnød front med tre skuffer, dekoreret med listeintarsia. Udført og mærket hos Lysberg, Hansen & Therp, København. Rokoko form. 20. årh. H. 70. B. 67. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Ben med afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag