2438/810
Holger Jensen (f. Aalborg 1918, d. 2004, Arkitekt)
“Lundehuspendel”. Ti pendler med skærm af hvid akryl. Skærmholdere af messing. Formgivet 1957. Udført hos Louis Poulsen. H. 31. Diam. 28. (10)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering