2438/​737

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Eclipta”. Fire lofts-/væglamper med skærm af opalglas, bagstykke af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. D. 10. Diam. 35. (4)

Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

4.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?