2131/115
To malerirammer af rigt profileret forgyldt og delvist bemalet træ. 20. årh. Indvendige mål 22,8×31–51,2×39,2. Udvendige mål 33,5×41,8–62,4×50. Lysmål 21×29,4–49,3×37,3. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag