2131/​115

To malerirammer af rigt profileret forgyldt og delvist bemalet træ. 20. årh. Indvendige mål 22,8×31–51,2×39,2. Udvendige mål 33,5×41,8–62,4×50. Lysmål 21×29,4–49,3×37,3. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK