Ubekendt kunstner, ca. 1900
Figur af forgyldt bronze og elfenben i form af stående kvinde i en lang kjole, på sokkel af gulbroget marmor. Usigneret. H. 19.
Slitage på forgyldning. Alders- brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
10 bud