1722/​1122

Chr. Rasmussen (, 19. årh.)

Armbånd af 18 kt. guld. L. 20 cm. B. 2 cm. Vægt 64,5 g. Ca. 1960.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 31. maj 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag