1722/1122
Chr. Rasmussen (, 19. årh.)
Armbånd af 18 kt. guld. L. 20 cm. B. 2 cm. Vægt 64,5 g. Ca. 1960.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag