12204/26
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Sæt på tolv dækketallerkner af tin. Udført og stemplet hos Just Andersen. Diam. 27. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 27. januar 2022
Vurdering
Hammerslag