Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
“Blå, orange, rød”, 1970. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 41×34.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
1096901 | ||
801244 | ||
246527 | ||
1096901 |