2009/848
Japansk keramiker, 20. årh.
Firsidet flaskevase af stentøj, modelleret med kort hals og afrundede hjørner, dekoreret med brunmeleret glasur. Stemplet signatur. H. 12.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag