922/​323

Henri Hayden (f. Warszawa 1883, d. Paris 1970)

“Nature morte à la panetière”, april 1921. Sign. Hayden; sign. på bagsiden Hayden IV-1921, samt etiket med nummer 142. Olie på lærred. 33×46.

Certifikat fra Société Civile de Défense de l'oeuvre d'Henri Hayden, udfærdiget den 17. november 2023 medfølger. Proveniens: Ove Brusegaards samling, Danmark. Proveniens: Nellemann & Thomsen Auktioner, Aarhus, 1986. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet på ovenstående af nuværende ejer.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

200.000–250.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?