2016/268
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en herre i sort jakke med hvid halsklud. Usigneret. Olie på lærred. 69,5×52.
Lærredet er dubleret. Talrige, mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag