1621/1300
Taske af sort quiltet skind med bordeaux skindfoer med kæderem, forgyldt beslag, et rum samt en lynlåsinderlomme med bordeaux for. Mål 25×17×7 cm.
Fremstår med tegn på alders- og brugsslitage ved kæderem, beslag og skindfor. Derudover fremstår tasken i flot stand.
Smykker, 25. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
15 bud