2203/156
J. U. Bredsdorff (f. Vester Skerninge 1845, d. Usserød 1928)
“Sjælsø ved Birkerød”. Sign. I. U Bredsdorff 1909. Olie på lærred. 34×55.
Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer langs kant. Minimal bule ved kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag