2116/113
Et sæt på seks stole af hvidmalet træ. Gustaviansk form, 20. årh. (6).
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Pletter på sæderne. Senere bemalet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag