2438/1164
To jadevedhæng hver prydet med udskåret jade på sort snor. Vedhæng L. 5,2–5,4 cm. L. ca. 70 cm.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering