1946/​621

William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933)

“Hungry Ghost - Blind drawing”. Sign. monogram, 26/42. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×57. Uindrammet.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK