1946/​621
William Joseph Anastasi: “Hungry Ghost - Blind drawing”. Sign. monogram, 26/42. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×57. Uindrammet.

Be­skriv­el­se

“Hungry Ghost - Blind drawing”. Sign. monogram, 26/42. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×57. Uindrammet.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Moderne grafik

Kunstner

William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933)

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

2.100 kr.
2.000 kr.