2109/596
Erik Larsen (f. Frederikshavn 1902, d. 1975)
Komposition med dansere. Sign. Erik Larsen 42. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 47×60.
Undersøgt i ramme. Papiret buler let.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud