2120/64
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Skovparti med sø fra Bøllemosen. Sign. Harald Pryn 1923. Olie på lærred. 50,5×71.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag