12142/71
Alessandro Mandruzzato m.fl.
Tre vaser af blåt og favet glas. Udført på Murano. H. 14–26,5. (3)
Bestående af:
Alessandro Mandruzzato. “Space Age” vase af klart og farvet glas med tekstur på siderne. H.21,5. samt “Blok” ligeledes af klart og farvet glas, H. 14.
Ubekendt design. “Teardrop” vase af blåt glas med klart overfang. H. 26,5.
“Teardrop” vasen med enkelte ridser tæt ved bunden.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag