2022/​243

Tre ovale spiritustønder af fajance, dekorerede i transferprint, farver og guld med dyremotiver. 20. årh. H. 39. (3)

Gin-tønde med kanthak og hårrevne. En med krakeleringer og misfarvninger. Slitage på guld. Mangler prop.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag