12022/​69

William Houghton: British Fresh-Water Fishes. 2 bd. London: William Mackenzie [1879]. Folio. Med 41 helsides farvelitografier af fisk + adskillige illustrationer. Engelsk tekst. Forlagsbind, helt guldsnit. (2)

Nissen: Die Zoologische Buchillustration, s. 208.

Bind med brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK