12022/69
William Houghton: British Fresh-Water Fishes. 2 bd. London: William Mackenzie [1879]. Folio. Med 41 helsides farvelitografier af fisk + adskillige illustrationer. Engelsk tekst. Forlagsbind, helt guldsnit. (2)
Nissen: Die Zoologische Buchillustration, s. 208.
Bind med brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag