2039/150
Anon sculp., 18. årh.
“Prospect af Amalienborgs Have”. Usigneret. Håndkoloreret kobberstik. Lysmål 30×45.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fold i papiret i nederste venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud