2120/151
A. Girard, 19. årh.
Buste af alabast, ung kvinde med tørklæde. Base af marmor, denne betegnet A. Girard. H. 33/36 cm
Proveniens: Erik Brandt.
Reparation på skulderblade.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag