2120/​151

A. Girard, 19. årh.

Buste af alabast, ung kvinde med tørklæde. Base af marmor, denne betegnet A. Girard. H. 33/36 cm

Proveniens: Erik Brandt.

Reparation på skulderblade.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK