1606/​1644

Fransk kaminur af forgyldt zink, urhus med stående kavaler, skive af hvid emalje, medfølgende glasklokke. Ca. 1900. H. 30. B. 33. D. 12.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Skiven med revner omkring optrækshuller. Forgyldning slidt. Pendul medfølger

Varia, 11. februar 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK