2144/153
Italiensk maler, 18. årh.
Kystparti med stenbuer. Usigneret. Pen på papir. Bladstørrelse 14×24,4.
Gulnet og med små rifter langs kanterne. Monteret på papir. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud