2432/75
Figur af alabast i form af Buddha Shakyamuni med guld på kanter. Burma/Myanmar, 19. årh. H. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud