2115/​11

Et par burmesiske “Horseshoe” armstole af rødlakeret og spejlglasbesat træ. Klassisk form, 20. årh.s sidste halvdel. (2)

Ridser i sæderne. Det ene sæde med smal revne.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
1.000 DKK