2115/11
Et par burmesiske “Horseshoe” armstole af rødlakeret og spejlglasbesat træ. Klassisk form, 20. årh.s sidste halvdel. (2)
Ridser i sæderne. Det ene sæde med smal revne.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag