1416/​156

Tre persiske tæpper. Semiantikt Isfahan tæppe, Persian. Medaljon design. 20. årh.s midte. 150×221. Senneh forligger. 97×56. Samt Sarouk forligger. 93×61. Forliggere ca. 1960.(3)

Isfahan: Slidte frynser. Abrash/naturligt farveskift. Falmet. Ene kant med slitage. Forliggere: Slidte frynser.

Ældre malerier og møbler, 14. april 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.000 DKK