1416/156
Tre persiske tæpper. Semiantikt Isfahan tæppe, Persian. Medaljon design. 20. årh.s midte. 150×221. Senneh forligger. 97×56. Samt Sarouk forligger. 93×61. Forliggere ca. 1960.(3)
Isfahan: Slidte frynser. Abrash/naturligt farveskift. Falmet. Ene kant med slitage. Forliggere: Slidte frynser.
Ældre malerier og møbler, 14. april 2014
Vurdering
Hammerslag