2109/145
Christian Aigens (f. København 1870, d. sst. 1940)
Profilportræt af en ung pige med oprullede fletninger ved ørerne. Sign. Chr. Aigens Skagen 1911. Olie på lærred. 71×56.
Lærred bør strammes op. Afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud