2023/​45

Georg Jensen

Årsbestik af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. tre stk jubilæumsbestik med flusser samt en erindringsske. (29)

Bestående af: Årsskeer: 1971, 1973–1974, 1977, 2×1978, 2×1979, 1980–1982, 2×1986, 2×1987, 1988–1989, 1990–1993. Arsgafler: 1986, 1992. Årsknive: 1992–1993. Jubilæumsbestik: 1 gaffel og 2 skeer. 1 erindringsske 1872–1972.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
2.500 DKK