2023/45
Georg Jensen
Årsbestik af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. tre stk jubilæumsbestik med flusser samt en erindringsske. (29)
Bestående af: Årsskeer: 1971, 1973–1974, 1977, 2×1978, 2×1979, 1980–1982, 2×1986, 2×1987, 1988–1989, 1990–1993. Arsgafler: 1986, 1992. Årsknive: 1992–1993. Jubilæumsbestik: 1 gaffel og 2 skeer. 1 erindringsske 1872–1972.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag