2440/1176
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Armbånd af forgyldt sterlingsølv prydet med prydet med dekorerede Kgl. porcelæn plaketter. B. 3,7 cm. L. 19 cm. Ca. 1950'erne
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En plakette med reparation. En plakette med mindre revne. Fremstår med flere lodninger.
Fra
i
Vurdering
507638 |