2032/515
Ole Hagen (f. 1913, d. 1984)
“Tulip”. Bestik af sterlingsølv. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Vægt eksklusive dele med stål 2400 g. (65)
Bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 12 dessertskeer, 12 kagegafler, 12 kaffeskeer, 1 teske, 1 lagkagekniv, 1 serveringsspade, 1 sauceske, 1 kartoffelske L. 22,3.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud