2421/1284
Taske af lyserødt ruskind med mørkebrune læderbesætninger, mørke sølvfarvede beslag, kort justerbar hank, et rum med en indvendig lynlås lomme og lysebrunt for. H. 12 x B. 23 x D. 10 cm.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage, mærker og ridser på ruskind. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
1031434 |