2436/257
Tre juleskeer af sølv med emaljearbejde 1915, 1925 og 1935 samt sels erindringsskeer, Christian IX's 85 års fødselsdag, 1903 A. Michelsen. Derudover 12 mokkaskeer af forgyldt sterlingsølv, Egon Lauridsen. (21)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag