2005/202
Anders Zorn (f. Mora 1860, d. sst. 1920)
“Ols Maria”. 1919. Sign. Zorn. Radering monteret i passepartout. Bladstørrelse 35×46. Uindrammet.
Gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud