Foto endnu ikke klar
2031/​135

Solur af messing bestående af to ringe graveret med hhv. romertal, bynavne, bredde og længdegrader, hvor imellem månedsskala. Ej stemplet. 18. årh. Diam. 9 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK