2443/847
Dansk design
Standerlampe af sortlakeret metal og messing med tre justérbare arme. Trykknapafbryder. 1950'erne. H. maks. 190.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag på fatninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag