2044/153
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Græssende hjortevildt i Dyrehaven. Sign. C.F. Aagaard 1879. Olie på lærred. 29×41.
Retouches. A few minor crackles. One repair / patch on the reverse. In need of cleaning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag