2009/394
Katolsk vievandskar af sølv, prydet med vaser og blomsterkurv, monteret på plade beklædt med rødt velour. Stemplet. 19. årh. Vievandskar H. 18. Plade H. 23. B. 13.
Flere brud. Fremstår med alders- og brugsslitage. Kraftig slitage på velour.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag