1413/​763

Ditte & Adrian Heath

Sæt på fire armstole med stel af mahogni, sæde og ryg med flet. Løse sædehynder betrukket med blå uld. Formgivet 1966. Udført og stemplet hos snedkermester Søren Horn. (4)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. To sæder med bulende, defekt flet. Ellers flet i generelt god stand. Nuanceforskelle på stel.

Moderne kunst og design, 25. marts 2014

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK