1722/​725

Richard Nissen, Bodum (f. 1928, d. 2022)

Bakke, serveringsfad, salatskål, salatbestik samt salt og peberkværn af teak. Udført og stemplet hos Nissen og Bodum. H. 3,5–15. (6)

Almindelig brugspatina, herunder nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. maj 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag