1722/725
Richard Nissen, Bodum (f. 1928, d. 2022)
Bakke, serveringsfad, salatskål, salatbestik samt salt og peberkværn af teak. Udført og stemplet hos Nissen og Bodum. H. 3,5–15. (6)
Almindelig brugspatina, herunder nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag