1319/181
Lille dansk Louis XVI hjørneskab af hvidmalet og delvist forgyldt træ. Delvist 18. årh.s slutning. H. 148. B. 48. D. 34.
Senere bemaling og forgyldning. Senere underdel og beslag af bronze. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag