12022/​98

En profileret dansk stikramme. 19. årh.'s første del. Udskåret og forgyldt træ. Originalt ophæng. 47,5×37. Udvendigt mål 60×49,5.

Fremstår med kraftig men ensartet patina. Afslag langs sider og ved hjørner.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK