12022/98
En profileret dansk stikramme. 19. årh.'s første del. Udskåret og forgyldt træ. Originalt ophæng. 47,5×37. Udvendigt mål 60×49,5.
Fremstår med kraftig men ensartet patina. Afslag langs sider og ved hjørner.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag