2109/44
Fransk kommode af nøddetræ, front med tre ligeknækkede skuffer, rigt prydet med forgyldte skæringer, blomster og bladværk. Rokokoform. 20 årh. H. 78. B. 85. D. 48.
Nøgle medfølger. Finérskader. Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud