2125/​9075

Et par store fransk kandelabre af forgyldt bronze. Rokoko form, 19. årh. H. 56. Diam. ca. 30. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag