2138/465
Tupilak af udskåret træ med øjne og tænder af ben. Grønland. 20. årh. L. 24.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tørrerevne ved hovedet. Nederste tand med brækket spids.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud